ZÁVODY 22. 3. 2025
(PRAHA - LETŇANY)
Základní informace
Pořádáme naše 1. závody pro hobby horsingové nadšence. Závody jsou určené hlavně pro začínající a mírně pokročilé jezdce. Jezdce, kteří se účastní závodů od České hobby horsingové asociace a končí na prvních příčkách, prosíme, aby se neúčastnili našich závodů a dali možnosti méně zkušenějším jezdcům.
Závody jsou celé pojaté v duchu hobby kategorie, překážky budou obyčejné. Cílem je, aby děti odcházely motivované věnovat se tomuto sportu dál.
Disciplíny budou rozdělené do kategorií dle věku přihlášených účastníků.
Jezdci se mohou přihlásit do následujících disciplín:
1) parkur 40 cm
jezdec se snaží zajet disciplínu co nejrychleji a bez chyby
2) parkur limit
jezdec se musí co nejvíce přiblížit k určenému času bez toho, aniž by se díval na časomíru
3) parkur challenge
jezdce čekají překážky v různé výšce od 40 cm do 55 cm
4) parkur open
překážky budou ve výšce 60 cm
5) drezura
jezdec si nahlásí v den závodu, jakou úlohu chce jet - lehčí/těžší
6) cross country
nejjednodušší disciplína - překážková dráha, chod koně volitelný (klus/cval), cílem je mít co nejrychlejší čas
7) skok mohutnosti
skok do výšky
Cena: 100 Kč/disciplína (lze se přihlásit na libovolný počet disciplín)
Místo a čas: BB Arena Letňany, od 8.30 do 12.30
Minimální počet přihlášek: 70 startů
Konec přihlašování: 19. března 2025
PRO PŘIHLÁŠENÍ KLIKNĚTE ZDE: PŘIHLÁŠKA
Složení drezurních úloh a orientační časový plán jednotlivých disciplín bude k dispozici zhruba týden před samotným konáním akce.
Další informace
Dekorování: V každé soutěži bude vždy odměněno 1.-3. místo kokardami, další místa dostanou maličkost za účast.
Odpovědnost pořadatele: Pořadatel neručí za úrazy jezdců a koní, jakožto ani za nehody, onemocnění, ztráty předmětů a jejich poškození. Za způsobilost (jezdce i koně) účastnit se příslušné soutěže (tedy i za případné úrazy) je plně odpovědný přihlašovatel. Veškeré náklady spojené s účastí na závodech hradí přihlašovatel. Při porušení pravidel má pořadatel právo vykázat účastníka závodu, člena jeho doprovodu či celého týmu z areálu závodu.
Pořadatel závodu: Marie Žovincová
1) OBECNÁ PRAVIDLA
Hobby Horsing se rozumí sportovní disciplína, ve které jezdec drží Hobby Horse (koníka na dřevěné tyči) mezi stehny a provádí s ním předem stanovenou sestavu cviků.
Soutěže jsou zaměřeny na začínající a mírně pokročilé jezdce, ale jsou otevřeny pro všechny národnosti a věkové kategorie – od dětských po dospělé – a účast v těchto soutěžích není podmíněna žádným členstvím v klubu.
Organizátoři mohou použít fotky a videa z akce pro účely online a offline propagace bez dalšího odsouhlasení účastníků a bez nároku na kompenzaci. Fotky a videa z akce mohou být rovněž poskytnuty pro marketingové účely třetím stranám, tj. sponzoři atp.
Pořadatelé si vyhrazují právo na změnu pravidel kdykoliv, nejpozději však do 2 dnů před zahájením soutěže. V případě nepředvídatelných okolností v den konání akce bude změna diskutována a odsouhlasena pořadatelem a rozhodčími.
2) ZÁVODY
Soutěžící absolvuje disciplínu/y a úlohu/y tak, jak je předepsáno těmito pravidly a jak jsou předepsány úlohy pro konkrétní závod. Po celou dobu (i při skákání) musí mít jezdec tyčku Hobby Horse mezi stehny, to znamená, že se po celou dobu musí tyčka dotýkat těla soutěžícího (vnitřní části stehen). Soutěžící musí držet v jedné ruce tyč Hobby Horse společně s otěžemi a v druhé ruce otěže (případnou odlišnost od tohoto pravidla má každá disciplína specifikovanou níže). V případě, že tyto základní požadavky nebudou splněny, povedou ke snížení výsledného skóre (viz pravidla u jednotlivých disciplín).
Každý jezdec je označen startovním číslem, které v den závodu obdrží od pořadatele. Startovní číslo bude umístěno viditelně. Jezdec ho může umístit např. na svá záda či na hrudník.
Disciplíny:
Drezura
Parkur
Parkur limit
Parkur challenge
Parkur open
Cross country
Skok mohutnosti
*Pořadatel není povinen vypsat veškeré níže uvedené disciplíny na svých závodech.
Kategorie:
Jednotlivé kategorie se tvoří dle roku narození jezdců po ukončení přihlašování.
3) VYBAVENÍ
HOBBY HORSE
Jezdec může soutěžit s Hobby Horse vlastním, doma vyrobeným, zároveň může soutěžit s Hobby Horse půjčeným nebo koupeným. Hobby Horse musí být vyroben z měkkých materiálů – nesmí být pevný a mít ostré hrany! Tyč musí být vyrobena ze dřeva nebo materiálu podobného charakteru (nesmí být z materiálu, u kterého dojde ke snadnému prasknutí a ohrožení jezdce). Na Hobby Horse se nesmí vyskytovat ostré předměty jako například špendlíky apod.
OBLEČENÍ JEZDCE
Čistá sportovní obuv (nebarvící podrážka) je povinnou výbavou jezdce, pokud se soutěž koná v hale nebo tělocvičně se speciálním sportovním povrchem. V tělocvičnách je ZAKÁZÁN start v ponožkách, včetně ponožek s protiskluzovou vrstvou, ani start na boso (s ohledem na uklouznutí a bezpečnost jezdce)! Oblečení jezdce není předepsáno, ale doporučujeme sportovní oblečení.
4) POPIS DISCIPLÍN
DREZURA
V drezuře je doporučená větší velikost Hobby Horse (větší hlava Hobby Horse lépe doplní jezdcův výkon a působí vyváženěji).
Otěže drží jezdec v obou rukou; vnější ruka drží tyč a otěže, vnitřní ruka drží pouze otěže. Ruce by měly být těsně u sebe a neměly by se pohybovat. Při změně směru jízdy se držení otěží změní co nejméně zřetelným způsobem tak, aby odpovídalo novému směru.
Postoj jezdce by měl být správný a klidný, rovný nebo mírně nakloněný dozadu, bez jakýchkoli výrazných pohybů jako je kývání rameny.
Soutěžní jízda může začít v okamžiku, kdy rozhodčí pozdraví soutěžícího kývnutím hlavy, nebo slovně.
Jezdec musí do arény vstupovat a vystupovat branou kolbiště.
Drezura je vždy zahajována a ukončena pozdravem soutěžícího. Pozdrav spočívá v zastavení a současném kývnutí hlavy s propnutím paže (pravidla neurčují, kterou rukou má pozdrav proběhnout s ohledem na pohodlnost držení tyče).
V drezuře musí jezdec prokázat, že ovládá základní chody: krok, klus a cval (viz typy anglických chodů). Tyto tři chody jsou doprovázeny typem chodu (pracovní, střední shromážděný a prodloužený), postojem jezdce a polohou Hobby Horse, drezurními prvky a jízdárenskými cviky.
LEHČÍ VERZE
- drezurní prvky: zastavení, couvání, letmý přeskok
- jízdárenské cviky: drezurní cviky v aréně – velký kruh, malý kruh, diagonálou změnit směr, od stěny ke stěně, středem jízdárny, půlkou jízdárny atd.
TĚŽŠÍ VERZE
- drezurní prvky: zastavení, couvání, překrok, cik-cak překrok, obrat okolo předku, obrat okolo zádi, letmý přeskok, jednoduchá změna cvalu, pirueta, piaffa, pasáž, dovnitř plec a kontracval
- jízdárenské cviky: drezurní cviky v aréně – velký kruh, malý kruh, diagonálou změnit směr, obloukem změnit směr, vlnovka o třech nebo více obloucích, od stěny ke stěně, středem jízdárny, půlkou jízdárny atd.
*Detaily k jednotlivým prvkům naleznete níže.
Jízdárna má obdélníkový tvar, doporučená velikost je 7 x 14 m. Závodník musí využít tento prostor co nejlépe. Rozhodčí hodnotí především technické provedení, ovládání koně, správnost jízdárenských cviků a sled pohybů. Pro potřeby soutěží Hobby Horsing je využito označení tzv. malého drezurního obdélníku, který je označen písmeny A, K, E, H, C, M, B, F, D, G, X (viz drezurní obdélník).
Úloha bude zveřejněna nejpozději 5 dnů před konáním dané akce na webových stránkách pořadatele. Každý soutěžící smí mít vlastního čtenáře úlohy, který úlohu hlasitě předčítá. Pořadatel není povinen čtenáře zajistit.
Trestné body:
- z celkového skóre za jízdu se za první chybu odečtou 2 body, za druhou a další chybu se odečtou 4 body a za závažné chyby se odečte 10 bodů.
Trestné body (2 nebo 4 body):
- nevstoupení nebo nevystoupení ven branou kolbiště;
- neposlušnost, jako je vyhazování nebo jiný pohyb, který nelze interpretovat jako drezurní pohyb;
- neprovedení požadovaného pohybu v blízkosti správného místa, nebo vůbec;
- jezdec jede špatným směrem, ale do 10 sekund se vrátí na správnou trasu, aniž by zastavil nebo požádal rozhodčího o radu;
- zapomenutí trasy, tj. zastavení se kvůli přemýšlení nebo nevrácení se na trasu do 10 sekund;
- dotek hrazení;
- kulhání během jízdy;
- pád během jízdy;
- Hobby Horse není držen mezi nohama.
TEORIE DREZURNÍCH POHYBŮ
V této sekci je stručně popsána teorie drezurních pohybů. Každý může dělat pohyby tak, jak chce, ale stále tu jsou drobná pravidla. Tato část se týká předpisu pro Hobby Horsing, neslouží jako manuál k jízdě na skutečných koních.
Zastavení: kůň stojí v klidné pozici s rovnýma nohama. Koňská hlava je zrelaxovaná, zlehka v nižší pozici než standardně.
Couvání: pohyb vzad v sadě kroků. Koňská hlava nesmí jít příliš vysoko, jinak bude pohyb vypadat příliš strnule.
Ustupování na holeň: nohy jsou pokládány směrem k vnitřku, pokud jste na předepsané linii. Ustupování může být předvedeno například na stěně nebo diagonále. Hobby Horse by měl být ohnutý lehce proti směru pohybu.
Dovnitř plec: nohy jsou v pozici dovnitř arény, ohnutí Hobby Horse je do stejného směru. Jezdcovo vnější rameno by mělo být lehce vpřed.
Překrok: jezdec předvádí ustoupení na holeň vždy předepsaným směrem. Může být předvedeno ve všech chodech. Hobby Horse hlava a ramena jezdce jsou ohnuty lehce do směru pohybu. Při předvedení cik-cak překroku jezdec začíná na středové čáře a vždy mění směr po určitém počtu kroků. Příklad počtu kroků: 2-4-4-2 (Intermediaire), 3-6-6-6-3 (Grand Prix). Během prvních kroků se jezdec odchyluje od středové čáry a během posledních kroků se na ní opět navrací. Během prostředních setů (4&4, 6&6&6) jezdec překračuje středovou čáru symetricky vč. rozdělení počtu kroků do poloviny arény. Ve cvalu se vždy změní cvalová noha při změně směru.
Obrat okolo předku: jezdec předvádí obrat o 180 stupňů s tím, že hlava koně je vnitřním pivotním bodem obratu. Nohy se pohybují na dvou stopách a kůň je lehce ohnutý do směru pohybu.
Obrat okolo zádi: Jezdec předvádí obrat o 180 stupňů s tím, že konec Hobby Horse tyče je vnitřním pivotním bodem obratu. Obrat okolo zádi je přesným opakem obratu okolo předku. Hlava koně je ohnutá lehce do směru pohybu.
Letmá změna cvalu: jezdec změní přední cvalovou nohu. Letmá změna cvalu se děje ve vzduchu. Jezdec vyskočí do vzduchu za účelem změny nohy a dopadne na zem s již změněnou nohou. Koňská hlava je po změně ohnutá lehce na změněnou stranu a jezdec si přehodí otěže do druhé ruky. Otěže by vždy měly být na straně vedoucí nohy. Letmá změna smí být dělána při každém cvalovém skoku na té nejvyšší úrovni.
Kontra cval: pohyb na špatnou vedoucí nohu ve cvalu – záměrně. Jezdci na nižší úrovni občas sami změní nohu na špatnou. Správně přiježděný Hobby Horse by měl zvládnout kontra cval i na zahnuté linii. Kůň je lehce ohnutý do kontra sestavení – k vedoucí noze.
Cvalová pirueta: 360 stupňů pohyb, kde konec Hobby Horse tyče zůstává bez pohybu. Pirueta začíná zpomalením ve cvalu téměř na místě a poté pokračuje pohybem ve směru vedoucí cvalové nohy. Jezdcovy nohy se pohybují na dvou stopách. Vedoucí noha je na větším kruhu a více zajišťuje pohyb nahoru a druhá noha více uvnitř pohybu na menším kruhu. Tato noha nese většinu váhy jezdce a tlačí pohyb do strany. Perfektní provedení je provedeno na 5-6 cvalových skoků – v závislosti na velikosti jezdcových skoků. Hlava Hobby Horse je ve velmi shromážděné pozici a tělo jezdce a hlava Hobby Horse jsou natočeny do směru pohybu. Pirueta může být také provedena poloviční, a to na 3 kroky. Po dokončení poloviční piruety musí jezdec změnit cvalovou nohu. Na nejvyšší úrovni může být také vyžadována dvojitá pirueta, která vyžaduje velkou přesnost a její kroky jsou dvojnásobné (10-12 skoků). Není povoleno provádět více než dvojité piruety.
Pirueta v kroku: 360 stupňů pohyb točící kolem zádi. Hlava Hobby Horse a tělo jezdce jsou natočeny do směru pohybu.
Pasáž: velmi shromážděný krok, který stojí téměř na místě. Je vyžadována velká síla a koordinace. Kůň je shromážděn nahoru a pohyb nohou je vyžadován velmi flexibilní, silný s pomalým posunem vpřed.
Piaffa: jako pasáž, ale kompletně na místě. Je to velmi silný pohyb, kůň musí být ještě více shromážděný než v pasáži. Na střední úrovni se vyžaduje 7 kroků, v Grand Prix 12. V piaffě může být také provedena pirueta. Což znamená obrat okolo zádi – celý i poloviční. Při přechodu z pasáže do piaffy a obráceně je v ideálním případě zachován stejný rytmus pohybu nohou.
DREZURNÍ PATTERNY - TYPY ANGLICKÝCH CHODŮ
Typy chodů jsou způsoby provedení určitého chodu, např. shromážděný krok, střední klus nebo prodloužený cval.
Prodloužený: dlouhý krok, který může zahrnovat mírně rychlejší tempo. Krok je kulatý a prodlužuje se daleko dopředu - soutěžící předvádí nejdelší možný rozsah kroku předepsaného chodu. Hlava Hobby Horse je níže než normálně, téměř vodorovně.
Pracovní: přirozený způsob pohybu jezdce v příslušném chodu. Nejčastěji se používá v drezurních třídách nižší úrovně. Hlava Hobby Horse musí být nad vodorovnou polohou.
Střední: střední chody jsou podobné pracovním chodům - jen o něco kulatější a vznosnější. Délka kroku jednotlivých chodů je delší než u shromážděných, ale kratší než u prodloužených. Hlava Hobby Horse by měla zůstat nad vodorovnou polohou.
Shromážděný: krátké a vysoké kroky ve stejném nebo mírně pomalejším tempu. Hlava Hobby Horse musí být postavená velmi vysoko, více vertikálně než horizontálně.
OBECNÁ DEFINICE CHODŮ
Definice KROKU:
Krok je nejpomalejší chod, neobjevuje se u něj moment, kdy by byly obě nohy ve vzduchu, vždy je alespoň jedna nebo obě nohy na zemi. Přesně popsáno:
1) levá noha je ve vzduchu, zatímco pravá je na zemi, ve chvíli kdy levá noha dopadá na zem, obě nohy jsou v jeden okamžik na zemi a pravá noha se zvedá;
2) levá noha je na zemi, pravá noha jde do vzduchu;
3) pravá noha jde na zem, ve chvíli, kdy se pravá noha dotýká země, se levá noha zvedá.
Definice KLUSU:
Klus je středně rychlý chod, kdy se objevuje moment, ve kterém se obě nohy potkají ve vzduchu, ale nikdy se nepotkají obě na zemi - na zemi je tedy vždy jen jedna noha, nebo jsou obě ve vzduchu. Přesně popsáno:
1) levá noha je ve vzduchu, pravá noha na zemi;
2) obě nohy jsou ve vzduchu, kde se vymění;
3) na zem dopadá pravá noha, levá je ve vzduchu - nikdy nejsou obě nohy zároveň na zemi .
Definice CVALU:
Cval je nejrychlejší chod a musí mít jednoznačný rytmus a vznos. Vyznačuje se tím, že má všechny fáze pohybu - jak jednotlivé nohy na zemi, tak obě dvě nohy ve vzduchu, tak obě dvě nohy v současný moment na zemi. Pokud se objeví krok, ve kterém se nesetkají obě nohy na zemi, nejedná se o cvalový, ale o klusový krok, a jezdec je penalizován. Přesně popsáno - levý cval (pravý cval je přesně obráceně):
1) pravá noha stojí na zemi, levá noha je ve vzduchu;
2) levá noha dopadne na zem a obě nohy se potkají na zemi;
3) pravá noha se zvedá do vzduchu, levá stojí na zemi;
4) obě nohy se potkají ve vzduchu;
5) na zem dopadá pravá noha.
PARKUR
V parkuru je doporučená menší velikost Hobby Horse (Hobby Horse s menším sportovnějším vzhledem, který závodníkovi umožňuje dosáhnout vyšší rychlosti a obratnosti).
Hobby Horse by měl mít na sobě alespoň ohlávku s připevněnými otěžemi či uzdečku, aby jezdec mohl po celou dobu parkuru držet otěže oběma rukama.
V parkuru musí jezdec absolvovat sérii překážek. Jezdec je hodnocen dle níže uvedených pravidel v závislosti na typu zvoleného parkuru. Dle věkové kategorie se překážky mohou lišit od 20 do 90 cm.
Rozměr kolbiště není definován. Jezdci musí mít k dispozici opracoviště, na kterém jsou k dispozici alespoň 2 skoky, které si mohou libovolně nastavovat.
PARKUR NA ČAS
Kategorie, které mohou být vypsány:
20 cm (od 3 let)
40 cm (od 6 let)
50 cm (od 6 let)
60–70 cm (od 8 let)
80–90 cm (od 12 let)
V této soutěži se na předních pozicích umístí závodníci, kteří absolvovali parkur bez trestných bodů. V případě, že více jezdců absolvuje parkur bezchybně, rozhoduje čas. Časy jezdců budou měřeny stopkami a jejich výsledný čas bude vypsán na výsledkové listině. Trasu si jezdci mohou volit sami, důležité je absolvování parkuru ve správném předepsaném pořadí skoků. Seznam penalizací naleznete níže. Jezdec musí celý parkur absolvovat ve cvalu, tj. nesmí jít krokem, ani klusem.
PARKUR NA LIMITOVANÝ ČAS
Platí stejná pravidla jako pro soutěž na čas. Odlišnost je pouze v tom, že parkur má vypsaný "limitovaný čas", což znamená, že pořadatel oznámí čas (po zajetí parkuru na čas), kterému se jezdci mají co nejvíce přiblížit. Jezdci se ve výsledném pořadí tedy řadí tak, že na předních příčkách jsou závodníci, kteří parkur absolvovali bez penalizací a nejvíce se přiblížili stanovenému času - mohou čas i přesáhnout, musí mu být pouze nejblíže.
Příklad: Je stanovený čas 33:00 vteřin. Soutěžící A dokončil parkur v čase 34:01 a soutěžící B v čase 30:00. Soutěžící A se tedy liší od stanoveného času o 01:01 vteřiny, soutěžící B o 03:00 vteřiny. Lépe umístěný tedy bude soutěžící A, protože se stanovenému času přiblížil více i přesto, že jej přesáhl.
Soutěžící bude penalizován, pokud obdrží z publika jakýkoliv signál určující čas (vizuální, zvukový apod.) Soutěžící taktéž nesmí využít žádné pomůcky, které by mu při výkonu signalizovaly čas (chytré hodinky apod.) V průběhu soutěže nesmí dojít k zastavení soutěžícího v trase parkuru a k očividným změnám tempa naznačující obdržení nápovědy.
PARKUR CHALLENGE
Platí stejná pravidla jako pro soutěž parkur na čas. Pouze výška překážek se pohybuje v určitém rozmezí, např. 40 - 55 cm.
PARKUR OPEN
Platí stejná pravidla jako pro soutěž parkur na čas. Soutěžící má možnost se přihlásit na vyšší překážky, než by jel v parkuru na čas.
PENALIZACE
- pád překážky: 4 body
- první zastavení před překážkou: 4 body
- druhé zastavení před překážkou: 4 body
- přerušení cvalu: 4 body
- upuštění otěží jednou nebo oběma rukama: 4 body
- pád jezdce nebo Hobby Horse: 8 bodů
- tyč Hobby Horse není po celou dobu mezi stehny jezdce: 8 bodů
- pád jezdce nebo Hobby Horse: 8 bodů
- absolvování skoků ve špatném pořadí nebo absolvování překážky ze špatného směru: 8 bodů
Úloha bude zveřejněna nejpozději 5 dnů před konáním dané akce na webových stránkách pořadatele.
Překážky jsou očíslovány a je doporučeno označení praporky (při překonání překážky je vždy červený
praporek na pravé straně a bílí na levé straně).
CROSS COUNTRY
V cross country je doporučená menší velikost Hobby Horse (Hobby Horse s menším sportovnějším
vzhledem, který závodníkovi umožňuje dosáhnout vyšší rychlosti a obratnosti).
Cílem této disciplíny je prokázat nejen skokové, ale zároveň i vytrvalostní schopnosti. Trasa cross country má být rozhodčím zvolena tak, aby nejrychlejší jezdec absolvoval trasu v čase min. 45 vteřin.
Cross country se řídí stejnými pravidly jako parkur a jedinou odlišností pravidel je možnost absolvovat trasu libovolným chodem - klusem/cvalem.
Maximální výška skoků pro jednotlivé věkové kategorie:
do 10 let: 40 cm
od 11 let: 50 cm
SKOK MOHUTNOSTI
Ve Skoku mohutnosti soutěžící poměřují výšku dosaženého skoku dle kategorie dosaženého věku. Soutěž u nejmenších začíná na 20 cm, u zbytku vždy na 40 cm. Břevna budou postupně zvedána do výšky 100 cm po 5–10 cm (dle rozhodnutí rozhodčího). Každý soutěžící musí najet na skok cvalem a postupně absolvovat všechny vypsané výšky. Každý soutěžící má dva pokusy pro absolvování skoku v dané výšce. Soutěžící, který překážku shodí i napodruhé, v soutěži končí. O pořadí rozhodne nejvyšší absolvovaná výška a v případě shody nižší počet pokusů pro absolvování = zápis. V případě, že nebude možno určit pořadí, obdrží jezdci shodnou pozici v hodnocení. Délka nájezdu na překážku není limitována.
Soutěžící startují na pokyn rozhodčího (kývnutí/mávnutí rukou). Tyč Hobby Horse se musí po celou dobu dotýkat vnitřní strany stehen soutěžícího, v opačném případě bude soutěžící vyřazen.
5) PROTEST
Protest proti výsledkům smí být podán pouze na místě, a to maximálně 60 minut po vyhlášení výsledků. Tento protest bude vyhodnocen rozhodčím a pořadatelem závodu a přehodnocení výsledků je neměnné. V případě nároku na získání ocenění může pořadatel zaslat cenu po závodech. Rozhodčí může rozhodnout o ponechání ceny soutěžícím, kterým by protest zhoršil pořadí. To může vést ke shodě výsledků. Přehodnocení výsledků musí být veřejně oznámeno.
6) STORNO PODMÍNKY
Přihlášku je možné bezplatně stornovat do 19. 3. 2025, po tomto datu se již platba nevrací. Výjimkou může být zdravotní úraz, důvody pro částečnou kompenzaci však budou na žádost individuálně organizátorem posouzeny. Storno poplatky jsou stanoveny s ohledem na náklady, které pořadatel závodů již vynaložil na přípravu a organizaci. Storno poplatky nejsou pouhým trestem, ale mají za účel pokrýt reálné náklady a komplikace spojené se zrušením účasti na závodech.
8:30 - 9:00 prezentace všech účastníků
9:05 - 9:30 úvodní slovo, společné rozehřátí a protažení
procházení trasy Cross country
9:30 - 10:00 Cross country
10:15 - 11:15 Parkur - procházení trasy; jednotlivé disciplíny parkuru (pořadí bude upřesněno v den závodu)
11:15 - 11:30 Drezura
11:30 - 11:45 Skok mohutnosti
11:50 vyhlášení
Harmonogram se může ještě do pátku 21. 3. upravit, záleží na počtu dohlášených závodníků. V den závodu mohou nastat změny vlivem zrychlení/zpoždění některých disciplín.